| Stranger123 a întrebat:

ce parere aveti despre fibra optica si 4g uni zic ca 4g are mai mullta viteza decat fibra voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| Razvanp69 a răspuns:

Doammmmnneee altu`... netul tau nu se numeste fibra optica, fibra optica sunt niste luminite care transmit informatii sau sunet (exista si boxe si alea sunt pe fibra optica), tu ai un cablu care intra in pc... cablu ala nu are fibra optica sunt pur si simplu 8 fire. Si 4g sunt cateva tablete Samsung si Apple care prind 4g, este o noua retea de internet care ai viteza DUBLA fata de cea 3g. Si nu o prinzi oriunde in Romania ca si 2g si 3g.

| Quicky25 a răspuns:

Nu cred ca 4G are mai multa viteza decat fibra optica, acu sa fim seriosi cu fibra optica descarc cu 12mb/s

| Stranger123 explică (pentru Quicky25):

Asa zic uni da acum na stiu si eu ca fibra e mai buna.