| RosuTeodor a întrebat:

Salut, am o intrebare. Daca am Un stick cu windows pierd informatiile daca il instalez?

Răspuns Câştigător
| Kryeno a răspuns:

Sper că am înțeles întrebarea. Dacă ai un USB cu Windows și ți-l instalezi, USB-ul va păstra Windows-ul și după instalarea lui (vei avea aceleași fișiere ca și înainte). Dacă prin "informații" te referi la fișierele din PC, atunci acestea se vor pierde după efectuarea instalării (dacă alegi clean install; le poți păstra în PC dacă selectezi "Upgrade" - păstrează fișierele și o copie a vechiului Windows și doar își schimbă interfața). E mai bine să optezi, totuși, pentru un Clean Install, iar fișierele importante le poți stoca pe un alt stick sau pe o memorie externă și să le copiezi ulterior.

1 răspuns:
| Ax3LdeV a răspuns:

Fii mai explicit!