| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, stiti de ce ma doare incheietura cand fac skandenberg si este forta aplicata de mine si de cealalta persoana, aceasta durere a incheieturii ma face sa cedez, desi cred ca am mai multa forta? Ce ar trebui sa iau?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Antreneaza-ti bratul.

| sierra1 a răspuns:

"stiti de ce ma doare incheietura cand fac skandenberg "

precis e o problema la mușchiul extensor lung al radialului

| Cosmin86 a răspuns:

Probabil nu stii sa tragi, poate faci cu incheietura dreapta (asta pune presiune pe tendoane)... si cel mai probabil tragi doar din mana si nu din spate.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Mușchiul respectiv nu iti e obișnuit cu asemenea efort
Bănuiesc ca esti elev (copil) inca iar masa musculară nu s-a format inca
Dupa cateva exerciții, timp de o săptămână, o sa poti concura cu o persoana apropiat in vârsta, neavând asa dureri, bineînțeles daca iti faci încălzirea inainte
Sa fii binecuvântat de Isus Hristos prietene

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 explică (pentru CatalinLaurentiu02):

Mulțumesc, am 16 ani, faza e ca am ceva masa musculara, dar nu o pot folosii din cauza durerii la încheietura