| NonyNny a întrebat:

sunt in clasa a 8a... si nu stiu ce profil sa urmez... (nu prea imi place :chimia, mate si fizica.) daca ma puteti ajuta. cu un profil unde nu prea se fac aceste materii. FUNDA! ..Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dan10079 a răspuns:

Salut! Daca nu iti plac materiile: matematica, chimie, fizica, informatica, nu iti recomand sa te duci la Matematica-Informatica pentru ca vei avea note foarte mici (pentru ca se fac multe lucruri complicate de la aceste materii si nu vei mai intelegi nimic). Iti recomand sa te duci pe partea UMANA cu urmatoarele materii: romana, engleza, franceza, istorie, geografie (cred ca mai sunt cateva) dar in principiu se bazeaza pe romana si limbi straine. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe profil uman, istorie - științe sociale.
Pa, pa.

| alexs99 a răspuns:

Daca nu-ti plac aceste materii iti recomand sa te duci la Filologie sau Stiinte Sociale.

| NonyNny explică (pentru alexs99):

Va multumesc! as fi vrut sa dau funda la toti dar nu se poate laughing MS inca o data!

| SuperGirl8 a răspuns:

Buna! Nici mie nu-mi plac, deci am mers la uman, stiinte sociale. Dar mai poti alege si filologie.