| Andrei_Iascu_1998 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu si nu ii pot da de capatwinking Am windows 7 ultimate. In fine sa va spun problema: Stau pe net si dintr o data mi se blocheaza si se inchide ecranul, iar el functioneaza si trebuie sa il bag in standby si apoi sa il deschid... Am intrat la hardware and sound si am dat acolo never. apropo acumulatorul este dus, inca nu l am scos din laptop chiar daca nu mi foloseste la nimic si cand este la incarcat in loc sa mearga non-stop luminita aprinsa, ea palpaie... are vreo legatura? ce pot face sa nu mi se mai inchida ecranul? Ajutati-ma va rog! Funda

3 răspunsuri:
| alexanonimu a răspuns:

Daca zici ca intra in stand by cred ca nu raceste cum trebuie incersa sa suflu in gaura sau gaurelele lui de aerisire si nu-l tine pe pat pentru ca daca nu ai un cooler pad si il tii pe pat nu are cum sa se raceasca... ia programu asta Speccy e un program care iti zice tot despre pc tau inclusiv temperatura procesorului placa de baza placa video si zi-mi temparatura lui atunci cand stai pe netwinking cand e temperatura normala e cu galben cand e infierbantat e cu portocaliu

| AlexFTW3 a răspuns:

Incearca sa il duci la un specialist. eu cred ca e cv de prin el...
dar iti dau niste sfaturi
1.reinstaleaza windowsu
2. pune-i screensaver cqnd e inqctiv mai mult de 1min. asa el o sa ruleze mereu

| Andrei_Iascu_1998 explică (pentru AlexFTW3):

Am incercatwinking
nici specialistul nu i a dat de capathee hee