| Visrass a întrebat:

.. daca am minute internationale pe Vodafone pot sa sun in Germania fara sa imi ia bani din abonament?

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Depinde.trebuie sa fii foarte atent. Daca ai minute internationale in ORICE retea sau doar pe fix. Este posibil sa ai minute internationale pe fix (cel mai probabil) si atunci sa te taxeze(foarte scump). Fii atent, dacaiti scrie ca ai minute internationale in orice retea poti suna oriunde (in afara de numerele cu suprataxa. Sper ca raspunsul meu sa te ajute. Bafta

3 răspunsuri:
| ScorpionGx a răspuns:

Cum functioneazã

Pentru a putea apela destinatii internationale este necesarã activarea serviciului Apeluri internationale.
Activarea sau dezactivarea serviciului se poate face prin apel la Serviciul Clienti sau *100#
Dupã activarea sau dezactivarea serviciului vei primi un mesaj scris de confirmare pe telefonul tãu mobil Orange.

Pentru a apela în afara tãrii de la telefonul tãu Orange formeazã 00 + codul tãrii + numãrul celui pe care vrei sã îl apelezi.
Aflã codul international corespunzãtor tãrii în care vrei sã apelezi.
cât costã

Activarea serviciului este gratuitã. Tarifele pentru apelurile internationale depind doar de zona de tarifare în care apelezi. Este simplu sã stii cât costã un apel deoarece sunt doar 4 zone tarifare, fiecare cu un tarif unic.

| VyrusEleven a răspuns (pentru ScorpionGx):

E VODAFONE nu Orange laughing

| ScorpionGx a răspuns (pentru VyrusEleven):

Da stiu da e aceas mancare de peste laughing) stiu ca am eu voda, numai ca nu gaseam pentru Vodafone si am zis ca sa ii dau macar un exemplu despre ce e vorba sa stie in mare parte big grin