| Sparkii a întrebat:

vreau sa dezinstalez si eu niste programe si mi-e frica sa nu afecteze cu ceva pc eu va spun programele voi imi spuneti la ces bune si daca sa le dezinstalez.Ganget installer cand dau pe el apare un ceas un calendar. Ffdshow rev 3026 asta nu stiu ce mai e. Microsoft office 2007 iar nu stiu cei asta. Microsoft silverghit nu stiu cei asta. Microsoft SQl server 2005 nu stiu ce e este. Si ultimu este windows sidebar ce mai este si asta nu stiu. Dau funda mersi mult

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Microsoft office 2007 daca stergi pachetul asta nu ai sa mai ai word, excel, powerpoint.

Microsoft SQl server 2005 probabil a fost instalat automat de vreo aplicatie, deci nu il sterge decat daca stii ce aplicatie il foloseste

| gelu1970 a răspuns:

Ffdshow e un decodificador de formate video. office e necesar pentru a edita documente word, colaje power point, foi de calcul, etc. iar celelalte scrise de tine sunt actualizari ale sistemului operativ. eu nu as dezinstala nimic din ceea ce ai specificat. dar cum calculatorul e al tau...multa bafta

| HeiwaaSmilee a răspuns:

Nu prea cred ca au cu ce sa iti afecteze PC daca le dezinstalezi, dar nu sterge Microsoft Office 2007 pentru ca acela contine Excel, Microsoft Word (unde sti si chestii) si este folositor. In rest, pe celelalte cred ca ai putea sa le dezinstalezi daca nu ai ce face cu ele.