| Fancyuiop a întrebat:

Trec printr-o perioadă mai grea. Părinții mei stau prost cu banii iar eu am nevoile mele. Vara asta nu am avut bani să îmi iau nici măcar un tricou. nu stiu ce să fac, în curând încep școala și îmi trebuie f multe. Menționez că am 15 ani. Aș putea găsi cv să fac niște bănuți? Funda...

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti incerca la impartitul de pliante sau sa lucrezi ca promoter intr-un supermarket daca esti dintr-un oras mai mare.

| wolder a răspuns:

Caută promoții în orașul tău. Nu îți trebuie contract si esti platit la ora

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai 15 ani impliniti, se gasesc joburi legale pentru tine: impartit plainte prin malluri, curatat-debarasat mesele pe la Mcdonald, KFC, sau alte supermarketuri.
Mai poti merge pe la gradini, la camp, pe la bunici sau rude care au mici treburi in gospodarie.