| Florin_Fînaru_1973 a întrebat:

Spuneţi-mi, vă rog, dacă facebook-ul poate interzice (temporar sau definitiv) unui utilizator posibilitatea de A COMENTA într-un alt cont facebook. Mi s-a întâmplat aceasta cu referire la un alt cont facebook. Ce-i drept, am efectuat cam multe postări într-o zi în acel cont (comentarii la fotografii). Vă mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| VictorL a răspuns:

Nu. Nu-i asculta nu e adevărat. E o perioadă de timp după 14 zile vei putea comenta fotografiile cu excepția că nu comentezi cu vorbe indecente!

| FathalShot a răspuns (pentru VictorL):

Auzi daca nu sti nu mai comenta aiurea! Facem un test? Eu iti dau block si dupa 14 zile tot nu o sa mai intri

| Florin_Fînaru_1973 explică (pentru VictorL):

Mulţumesc, prietene Victor, pentru lămurire! Sper intens că ai dreptate! Dar şi ceea ce spune FathalShot este logic, căci mă gândesc şi eu că nimeni nu poate fi obligat să primească vreun comentariu pe propriul cont, dacă nu doreşte acest lucru!

7 răspunsuri:
| VictorL a răspuns:

Mulțumesc si eu pentru fundă!

| Alincs3333 a răspuns:

Depinde daca injuri sau faci alte chesti da...

| Florin_Fînaru_1973 explică (pentru Alincs3333):

Mulţumesc, prietene Alincs3333, pentru lămurire! Nu, nu am înjurat, dimpotrivă, însă am realizat cam multe postări, şi trebuie să recunosc, unele postări/comentarii de-ale mele erau identice în mai multe locuri, zone pe acel cont! Şi, după cum am spus, destul de multe, respectiv 7 - 8! O fi zis facebook-ul că-i vreun virus ce se multiplică,... posibil, mai ştii? Iar acum nu mai pot posta! Cel puţin deocamdată! Dar voi vedea cum evoluează lucrurile şi peste vreo 2-3 săpămâni vă voi informa şi pe voi, prietenii de aici!

| FathalShot a răspuns:

Da, interzice in functie de cel care te-a blocat. Acel utilizator a observat comentariile si probabil ca nu i-au placut si ti-a blocat accesul la profilul sau, etc. FUNDA?

| Florin_Fînaru_1973 explică (pentru FathalShot):

Mulţumesc, prietene FathalShot, pentru lămurire! Da, este logic ceea ce spui... Nu cunosc în detaliu procedurile Facebook-ului, dar mă gândesc şi eu că nu ai cum să obligi pe cineva să primească vreun comentariu pe propriul cont, dacă el/ea nu doreşte acest lucru!