| Shuri a întrebat:

Stau in chirie de doua luni si in aceasta dimineata proprietara a intrat in apartament neanuntata. A intrat in apartament, nu a aparut la usa neanuntata. A descuiat usa si a intrat. E legal ce s-a intamplat? Poate sa faca asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal, trebuia sa te anunte sau sa bata la usa.
Sigur ca are voie sa-si viziteze apartamentul, pentru a vedea cum arata, dar nu fara sa stii tu sau in lipsa ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Stiu ca are voie sa-si viziteze apartamentul, mi se pare normal. Vine aici foarte des oricum si nici asta nu mi se pare in regula, dar e prima data cand face asta. Sau prima data dupa cate stiu eu pentru ca nu sunt mereu acasa.