| zed0mrt a întrebat:

Sunt pensionat pe caz de boala si am un punctaj anual de 0, 91015.
La ce valore ar creste punctajul dupa actuala calculare a grupelor de munca din 2016?
Mentionez ca am lucrat din 1980 pana in 2001 in grupa a 2-a de munca.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate calcula fara alte date.
Si ce importanta are, solicita recalcularea, prezinta dovada si Casa de Pensii Publice iti va face recalcularea.
In orice caz eu nu cred ca ar creste sau ar creste foarte putin, deoarece la calcularea pensiei de invaliditate cred ca ai primit stagiul potential.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai esti inainte de 1 ianuarie 2011 atunci ti se aplica legea. Eu zic sa-ti faci cont pe site-ul asta: http://www.avocatnet.ro/
si sa intrebi acolo.

| zed0mrt explică (pentru Salontanul):

Sunt pensionat din octombrie 2015

| Salontanul a răspuns (pentru zed0mrt):

Numai cei care s-au pensionat inainte de 1 ianuarie 2011: http://antenasatelor.ro/......munca.html