| CinevaCurios24 a întrebat:

Sunt student, am 19 ani si am nevoie de un credit de nevoi personale. Venitul meu nu este fix(8 lei/ora, aprox. 800lei/luna). Majoritatea bancilor au restrictie de varsta sau cer un venit de minim 1500 lei. Cunoasteti vreo banca/asociatie care m-ar putea ajuta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o banca, asociatie sau companie nu-ti va imprumuta bani, avand clar, cam aceleasi conditii ca si bancile.
Dar, te sfatuiesc sa imprumuti bani de la parinti sau rude si sa-i inapoiezi lunar, cel putin fara dobanda.
La camatar nu te-as trimite nici daca ai fii cel mai mare dusman al meu, ca am vazut cum trateaza pe cei care nu pot platii la timp, cu rupt de maini, picioare sau amenintat familia.
In principiu, te intinzi cat iti este plapuma si dupa terminarea facultatii, cand te poti angaja normal, iti iei ce doresti in rate. O alta avrainate set sa-ti iei un job de weekend, sau sa mergi la munca campului sau la sere ori gradini, intre sesiuni sau vacanta.