| lungu_7933 a întrebat:

Un coleg mi-a spus ca are un verisor care face scoala in Spania. Si mi-a zis acest coleg ca i-a zis verisorul lui ca scolile sunt ca in America. Ce spune-ti sa-l cred? Totusi suntem colegi si prieteni foarte buni si nu cred ca minte. Dar astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| MistiqueAngeL a răspuns:

Eu nu cred ca te minte. Daca e sunteti prieteni foarte buni nu stiu de ce te-ar minti. In Spania scoliile sunt aproape ca in America daca ne referim ca au vestiare, dulapuri pe hol pentru fiecare, majorete etc. funda>?big grin

6 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Sunt aproape la fel ca alea din America.Eu in colegiul unde invat nu are cantina, dar in generala unde am invatat avea si majoritatea au.Simplu fapt ca alea din SUA au teren de fotbal american si astea nau dar in rest aproape identice. Specific sunt de 9 ani in Valencia.

| Narcis2007 a răspuns:

E adevarat... aveam un coleg intra 5-a printre ultimi din clasa si acolo cand o ajuns o zis si el la fel, plus ca zicea ca era printre primii

| Draagos a răspuns:

Pai si tu de unde stii cum sunt scolile in America? Din filme nu'i asa laughing) Atunci uitate la filme facute in Spania poate iti faci o parere cum e si acolo la scoli laughing Viata nu e ca in filme, nu ai de unde sa stii cum e in scoli in America, in spania happy

| withoutmoney a răspuns:

Da asa este.Am si eu un verisor care a facut scoala acolo.Programul este foarte asemanator cu cel din America. Statea la scoala de la 9 dim pana la 16-17, temele la sala de lectura, masa la cantina, fara manuale si caiete doar caiete speciale ca la clasa a 2-a.Dar scolile fel de fel de regimuri acolo.(Nu te minte) acum votul si fundita mea (glumeam)laughingLa mult bine!

| coliflor a răspuns:

Mai mult sau mai putin la fel dar foarte ok, parere de la fata locului.

| ZebraaPrint a răspuns:

Uite... in general scolile din America sunt mai speciale datorita aspectului :au cantina si acele dulapuri specifice. Nu toate scolile din USA. arata la fel. Nu stiu prea bine cum arata scolile in Spania, dar doar cele foarte bune au asemenea conditii in special : Licee si Universitati