| Dany3103 a întrebat:

Acum o ora m-a agatat pe strada un tip ca cica as arata bine pentru sedinte foto, prezentari de moda, prostii de genu... am fost intr-o incapere de asta care cica ar fi un fel de studio, trebuia sa platesc 45 de lei si sa semnez un contract pe 6 luni, am zis ca revin mai tarziu si sa imi dea contractul sa il studiez, aici mi s-a parut un pic dubios ca mi-a zis ca nu se poate si ca contractul sa il semnez pe loc. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Deci nu exista asa ceva! este teapa si au fost facute si o gramada de reportaje despre asa ceva! foarte multe tepe s-au dat asa! ideea este urmatoare: o agentie de orice fel nu iti cere bani in avans, toti iti cer comision in momentul in care o sa apari pe undeva... asa ca ca este teapa!

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Teapa pe fata. De ce sa platesti o suma mai mica pentru a primi una mai mare?

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut poze, chiar daca nu ai semnat nimic le vom vedea pe net.Chiar asa de naiva ai fost sa intri in acea incapere? Daca te viola?

| al3xander a răspuns:

I s-a intamplat si lu sora mea si a platit si nu s-a intamplat nimic. sunt vrajeli ca sa le dai bani la hoti stai linistit

| WR104 a răspuns:

Si pana la urma ce ai facut, ai platit?

| Dany3103 explică (pentru WR104):

Evident ca nu.

| foxsilver a răspuns:

Draga mea, mirajul succesului peste noapte atrage pe multi naivi, nu cred ca este necesar sa ingrosi si tu randurile lor, caci sunt multi care profita de pe urma iluziilor noastre desarte. Fii fata desteapta, si nu ceda unei astfel de propuneri, care mai tarziu iti poate afecta viata in mod dramatic.

| Dany3103 explică (pentru foxsilver):

Pardon? Nu sunt fata, sun baiat.

| foxsilver a răspuns (pentru Dany3103):

Scuze,dar crezi ca iluziile desarte nu pot afecta chiar si viata unui baiat?

| DeepTrance a răspuns:

Urmeaza-ti visul!

| Zadkiel a răspuns:

1. Nu o sa realizezi nimic in viata cu 45 de lei, din start e vrajeala.
2. Era in interesul lor ( cred ) sa-ti faca poze, deci nu ti-ar fi cerut bani.

| Dany3103 explică (pentru Zadkiel):

Sincer, exact asa ma gandeam si eu, nu ar fi trebuit sa imi ceara bani, plus ca mi s-a parut foarte dubios ca nu m-a lasat sa studiez contractul.

| Zadkiel a răspuns (pentru Dany3103):

Normal, vedeai ca nu e in regula si veneai cu politia pe capul lor... Cred ca persoanele de genul nu-si petrec mai mult de 1 saptamana, poate 2 in locul acela. De obicei isi schimba locul pentru ca cei care au platit sa nu-i mai gaseasca pentru explicatii... sau eu stiu, sa nu se trezeasca cu politia la usa.

| Chileanu_Ionel_1989 a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de treaba ta. asa mergeti spre "JAPONIA" si ajungeti unde nu trebuie.

| Serban_Tatiana_1988 a răspuns:

Parerea mea e sa nu crezi in asa ceva si bine ai facut ca nu ai semnat.