| NumelePublicExista a întrebat:

Am trimis datele la politie si acum ce trebuie sa fac?
-Acuma cateva luni am primit in Brasov invitatie la politie pentru parcare.
Am decis sa o ignor si acum cateva zile au primit ai mei acasa cerere de transmitere a datelor soferului.
-Au completat foaia si au trimis-o doar ca de aici nu stiu exact ce trebuie sa fac.
Trebe sa ma prezint la sectie pentru proces verbal?
Cate zile am sa platesc amenda cupa ce au primit datele mele?
Cum mai exact decurge treaba de aici?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa te prezinti nicaieri, decat daca esti chemat.
Nu cred ca o sa fii chemat, daca te amendeaza o sa-ti tyrimita acasa procesul-verbal de contraventie. De la data primirii ai 15 zile in care poti plati jumatate din minimul amenzii.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe viitor nu mai ignora amnezile, ca te trezesti cu poprire pe salariu, sau cu executare silita de la Judecatorie, ca sa nu mai spun ca vei fi pus pe lista neagra a rai platnicilor si nu vei mai putea lua credite bancare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil vei primi amenda tot prin posta.
posibil pe langa amenda de parcare sa primesti o amenda maricica pentru neprezentarea initiala

| mi25 a răspuns:

O sa-ti vina amenda acasa, asa cum a spus Ioandelasal.
Nu te lua dupa Violleta. Doar respect-o ca nu stie nimic, dar isi da cu parerea si mai face si morala.

| goguPatent a răspuns:

Astepti amenda