| katrynna a întrebat:

Am avut si eu o problema cu o fata care tot ma ameninta si am batut'o si i-am lipit guma in par. Ar putea sa-mi faca ceva daca se duce la politie? Ea nu stie cum ma cheama sau unde stau stie doar din ce liceu sunt. Si nu au existat martori decat o prietena de-a mea si suntem minore happy. Astept raspuns. Multumesc! Dau funda pentru un raspuns serios

Răspuns Câştigător
| Rigbby a răspuns:

Nu se intampla nimic daca sunteti minore, dar s-ar putea ca parintii tai sa fie chemati la sectia de politie si sa luati un avertisment (daca este prima data) dar nu este ceva de care sa iti faci griji pentru ca sunteti minore, oricum daca o sa mai faci asta s-ar putea sa luati amenda, asa ca ai grija.

4 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Daca ai facut aceasta fapta iar ea depunde plangere la politie impotriva ta politie nu are ce sa-ti faca. O sa te caute la liceul respectiv si o sa te ia la sectie, posibil si pe prietena ta, o sa va ceara date si pe urma o sa va cheme parintii pentru declaratii. Poti risca o amenda, depinde de politist acum sau un advertisment.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Katrynna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Karmesytta a răspuns:

Daca sunteti minore nu are ce sa va faca politialaughing)))...Doar daca merge la politie o sa fie chemati parintii la sectie dar te asigur ca nu o sa mearga la politie doar te ameninta ..Grav ar fi fost daca erai majora.

| CataliNNN9539 a răspuns:

Da, pai daca iti face reclamatie poate sa vina cu politia la liceu' unde inveti tu si sa te caute, ca banuiesc ca ea te-a vazut la fata.Si e posibil sa iei o amenda sau un avertisment!winking