| Masincas_Anamaria_1993 a întrebat:

Am o intrebare urgenta pentru cineva care se pricepe in probleme de ordin juridic. Am fost martor ocular la un accident si in momentul in care am iesit de la audieri am fost urmarit si amenintat de cunostinte a celui care a produs accidentul. Politistul care m-a audiat a vazut scena in care am fost acostat si amenintat, am depus plangere la acelasi politist. Astfel, poate fi el chemat ca martor(politistul)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal, in asemenea circumstante, politistul poate fi martor dar poate face si un raport in care sa expuna situatia. De asemenea va putea fi ascultat de procuror si de instanta, daca se ajunge acolo. Numai bine!

4 răspunsuri:
| ozzy1997 a răspuns:

Normal ca da.

| wizzkidon a răspuns:

Da, poate fi chemat chiar daca e politist, conteaza ca e MARTOR!

| ThunderVN84 a răspuns:

Da,depui o plangere penala asupra celui care te-a amenintzat, o sa iti dea termen de judecata iar avocatul tau sa sa ceara sa fie audiat martorul cu numele(politistul), in rest sa nu iti faci probleme k de acolo se ocupa Tribunalul!