| anonim_4396 a întrebat:

credeti ca as putea imprumuta de la banca o suma de circa 2000-2500 lei tinand cont ca eu impreuna cu mama avem abia 800lei/luna?( din care 400 lei pensia de boala a mamei iar 350 lei sunt pensia mea de urmas, restul fiind desigur alocatia). Mentionez ca nu sunt inca major(daca chiar conteaza asta). Daca nu pot imprumuta o suma cjiar atat de mare pana la ce suma as putea lua?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai de ce nu te duci la banca sa te interesezi? Sper ca nu ii vrei pentru laptop, smarthpone sau alta ragalie de genul asta...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dca nu esti major nu iti da nimeni niciun imprumut. Pensia de urmas nu stiu daca este considerat venit eligibil pentru credit de catre banca.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mama are neaparata nevoie de aceşti bani. Vroiam doar sa stiu daca putem imprumuta aceasta suma pe care am specificat-o mai sus tinand cont ca avem doar 800 lei/luna.