| Geo18 a întrebat:

Buna,daca eu am 17 ani si prietena-mea 15 si am intretinut relati sexuale pot intra la corupere de minori?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti fi acuzat de corupere sexuala a minorilor, aceasta inseamna altceva decat actul sexual cu un minor. Nici de acesta nu poti fi acuzat avand in vedere varsta minorei - 15 ani si faptul ca diferenta de varsta dintre voi este mai mica de 3 ani.

| oprescudorin11 a răspuns:

Afara de raspunsurile anterioare as completa cu alt fapt:daca minora respectiva are sau nu discernamant.Asta se poate dovedi la INML. Deci nu-ti face griji.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu ai că şi tu eşti minor dar poţi cercetat.

| TheTrooper a răspuns:

Pai da.
Ei acuma nu o sa verifice nimeni, fii linistit!
Dar da, in special pentru ca si tu esti minor, iar ea si cu doi ani mai mica decat tine.