| eusieusieu a întrebat:

Dupa divort este necesara revenirea la numele de fata pentru a incheia o noua casatorie? Se poate oficia casatoria in baza sentintei de divort? In hotararea de divort se specifica revenirea la numele de fata.Trebuie sa-mi fac buletin intai pe numele de fata? Va multumesc!

3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Din cate stiu poti pastra numele sotului

| mioara a răspuns:

Da, revi la numele de fata iti schimbi buletinul, iar daca te casatoresti din nou la numele celui de al doilea sot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, neaparat iti faci buletin pe numele de fata si apoi dupa noua casatorie iti faci iar, cu numele nou.