| whatcanido a întrebat:

Sambata seara impreuna cu niste prieteni am murdarit o masina a unui dintre noi, el nu a fost prezent.Am turnat bere, am scuipat pe ea dar masina nu este deteriorata.Astazi mi-a spus ca ma reclama la politie,doar pe mine.Ce as putea sa patesc, sunt minor?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai bre linistit ca nu se duce nimeni sa te reclame, desi ar trebui ca a fost o gluma extrem de proasta.

Dosar penal pentru ce? Daca nu exista pagube nimic de ce ti-ar face tie dosar penal?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii speli masina pe banii tai si iti ceri scuze in numele tau si al celorlalti pentru lipsa de respect. Daca stii ce inseamna. Posibil sa primesti si o amenda de la Politie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu patesti nimic, el este minor, tu esti minor, ce sa patiti, eventual o mustrare de la taica-su sau de la parintii tai.
Dar vorbeste si cu ceilalti amici cu care ati infaptuit "murdareala" sa-i spalati omului masina, asa, prieteneste, daca tot prieteneste i-ati si murdarit-o.
Ca pana la urma, gluma a fost infaptuita de toti, nu doar de tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa platesti pagubele

| whatcanido explică (pentru suntserios):

Nu sunt pagube, masina este intacta.

| whatcanido explică (pentru suntserios):

Nu sunt pagube

| suntserios a răspuns (pentru whatcanido):

Nota de plata de la spalatorie atunci

| whatcanido explică (pentru suntserios):

Nu primesc amenda, dosar penal, avertizare?

| suntserios a răspuns (pentru whatcanido):

Stai bre linistit ca nu se duce nimeni sa te reclame, desi ar trebui ca a fost o gluma extrem de proasta.

Dosar penal pentru ce? Daca nu exista pagube nimic de ce ti-ar face tie dosar penal?

| GolopențaAdrian a răspuns:

Na-i ce sa patesti doar te ameninta

| Elisabitaaa a răspuns:

Cel mai probabil te vor pune să achiți nota la spălătorie și daune morale. Dacă ești minor, părinții răspund pentru asta.

| Dextăr21 a răspuns:

Sincer sa fiu eu ti-as da o mama de bataie sa ma ti minte daca eram in locul lui si te facem si pe tine exact cum ai facut tu la masina asta facem eu laughing) ba ce dracu e cu voi tineri astia din ziua de azi? frate zici ca toti sunteti trasi la imprimanta unu la locul lui nu mai vezi. si cum iti e ala prieten tovaras daca i faci glume din astea pe masina si alte bunuri? un prieten n-ar face asa ceva la altul, de aici de dovada ca esti un prost tu si prieteni tai la fel. voi nu mai stiti de respect de nimic nici intre voi dar in alta parte frate..eu in locul lui nu te-as reclama la politie ti as face mai rau ca la masina. fapta pe fapta corect boss?