| rozelor a întrebat:

unde iti poti afla drepturile salariale intr_un spital? la audit? cum pot afla cine este auditul spitalului respectiv? am facut scoala postliceala sanitara cu foarte multi ani in urma, am lucrat ca asistent medical de laborator, in 2010 am terminat facultatea de asistenta medicala generala si am optat pentru un post pe medicina generala, iar salariul meu este de 670ron, e posibil sa mi se ia si gradul si sa plec de la 0 ca un nou angajat dupa 13 ani de activitate in spital? multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa intrebi la biroul Personal si salarizare, auditul se ocupa cu altceva. Trecand pe un nou post trebuie sa primesti salariul corespunzator acestuia si vechimii totale in munca, salariul trebuia consemnat intr-un nou contract individual de munca ori intr-un act aditional la vechiul contract de munca. Oricum, daca nu s-a incheiat un nou contract individual de munca, trebuia incheiat un act aditional, fiindca s-au schimbat felul muncii, locul de munca si salariul. Numai bine!