| aoprea883 a întrebat:

Buna ziua! Am comis un furt anul trecut in luma februarie si am fost prins, sunt la a doua abatere de genul asta si as vrea sa stiu daca risc sa fac inchisoare, am fost chemat sa dau o declaratie.

3 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Fiind recidivist ar trebui sa ai un avocat foarte bun sa scapi de inchisoare daca dovedesc aia ca tu ai fost si prejudiciul e semnificativ.
Cum ai scapat prima oara: ai luat cu supendare, ti-au dat NUP sau erai minor? Conteaza daca vrei raspunsuri mai folositoare.

| aoprea883 explică (pentru Korkodeln):

Si prima oara a fost chemata politia dar prejudiciile au fost recuperate in ambele furturi

| Korkodeln a răspuns (pentru aoprea883):

Cum s-a incheiat dosarul, ai ajuns in instanta sau procurorul a dat NUP?