| Gurgiu a întrebat:

Buna ziua, am vândut și eu o mașina către o persoana pe data de 6 Ianuarie, persoana respectiva a vândut mașina către mine pe data de 26 ianuarie printr-un contract electronic.A a și scos mașina de la fiscal de la primărie, țin sa menționez ca a semnat in locul meu pe contract fără ca eu sa știu asta, ce pot păți eu in acesta situația dacă nu doresc sa fac alt contract cu el și mașina sa fie doar vândută către mine?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu avea voie sa semneze in locul tau.

| Gurgiu explică (pentru darrio2007):

Știu ca n avea voie sa semneze in locul meu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota!
Tu i-ai vandut masina si el ti-a vandut-o inapoi?
Cum este posibil asa ceva?

Du-te la ANAF cu Contractul legal de vanzare-cumparare facut in 6 ianuarie si cu actele de Radiere a masinii, care erau obligatia ta si descalceste povestea.

| Gurgiu explică (pentru Violleta2022):

Contractul de radiere adică de la fiscal te referi?

| Gurgiu explică (pentru Violleta2022):

Da eu i am vândut lui mașina pe data de 6 și pe data de 26 ma trezesc cu un contract electronic de la ea pe wapp sa mi zică ca uite doamne am greșit ca am făcut asta hai sa ne vedem sa l mai refacem odata

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gurgiu):

Du-te cu ce ti-am scris la ANAF (buletin, actele masinii vandute, radierea samd ) si vezi ce porcarii a facut vanzatorul, ca ce ti-a trimsi pe email sau prin cine stie ce aplicatii, poate fi SCAM!

| SaOCorectamPeVioletaV6 a răspuns (pentru Violleta2022):

ANAFUL se ocupa de taxe, impozite si venituri nu de vanzari masini. Nu indu omul in eroare.

Ce fail de raspuns

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ti-am zis si la celalata intrebare ii faci o plangere penala pentru fals in acte.

| UserRo10 a răspuns:

Cel mai simplu faci radiere la cerere si la primul control al politiei o sa te sune el imediat

| MrTech1HD a răspuns:

Zona crepusculara. Cel mai bine este sa treci pe la politie și sigur o sa te lămurească ei mai bine