| Ily_Iliutza_1999 a întrebat:

Mi-am găsit masina distrusă pe un camp in niste boscheți ...am apelat la 112 iar Dupa un timp a venit si poliția ....alt timp pana ajunge criminalistul ca sa constate ca nu exista amprente... bănuiesc cine a facut asta si am facut o plângere si am dat o declarație împotriva acelei persoane dar pana in momentul de fata nu sa rezolvat nimic...țin sa Menționez ca masina a fost găsită distrusă pe data de 27.12. 2015...am reparat-o pentru ca imi trebuia si reparația ma costat 20.800 RON! Ce trebuie sa fac sa se rezolve problema si cum imi pot recupera banii! Am dovada din service autorizat cu toate reparațiile!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai asigurare CASCO n-ai ce face decat sa astepti rezolvarea plangerii penale si sa te constitui parte civila in procesul penal, daca se poate dovedi cine-i vinovat.
Daca nu se poate dovedi atunci ramai cu paguba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai declarat masina ca furata initial?
ai deovezi impotriva celui pe care il banuiesti? Ca doar din vorbe nu are politia ce sa faca, la fel de bine puteai tu sa distrugi masina si acum sa ceri bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa ai asigurare. Ai asigurare? La fel cum nu am vazut cratima in cele scrise de tine, nu am vazut nici ceva scris despre asigurare. Daca ai asigurare si au refuzat sa de bani, atunci da firma de asigurari in judecata pe baza documentelor mentionate de tine. Numai instanta ii poate obliga sa plateasca. Fara asigurare, crede-ma... Ai ramas cu paguba.

| Ily_Iliutza_1999 explică:

Țin sa Menționez ca am asigurare la masina dar firma de asigurare nu a fost de acord sa dea bani! In al doilea rând nu am declarat masina furată pentru ca nu a fost furată! In seara de craciun impreuna cu familia am plecat unde e măritată sora mea iar cand am vrut sa plecam masina nu a mai pornit...bineinteles nu mi-am facut griji am lasat masina pe marginea drumului asigurata si am chemat un taxi sa ajung acasa ...in fine am avut treaba sambata toata ziua si duminica de dimineata iar duminica dupa masa cand am luat masina unui prieten sa ma duc sa o iau pe a mea ...surpriza! Masina mea in noroi in niste tufe făcută țăndări. In zona in care a ramas masina era o singura casa la poarta căruia am si lasat masina...pe acea persoana o bănuiesc iar poliția din zona respectiva spune ca acea familie e in stare de asa ceva, ca sunt ciobani!