| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de corupere de minori este atunci când mama își expune fiica de la 1 an si pana la 4 ani la videochat ținând-o lângă ea in timp ce face asta cu diferiți bărbați care se masturbează si ei mai ales daca ea o abandonează când aceasta împlinește varsta de 4 ani? Cum pot depune mărturie, ce dovezi ar trebui să am, pot merge la protecția copilului si de la cat pleaca o pedeapsă in cazul ăsta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului penal, citez:
"ART.221.Coruperea sexuală a minorilor
(4) Determinarea de către un major a unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani să asiste la comiterea unor acte cu caracter exhibiţionist ori la spectacole sau reprezentaţii în cadrul cărora se comit acte sexuale de orice natură, precum şi punerea la dispoziţia acestuia de materiale cu caracter pornografic se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă."
Poti reclama si la protectia copilului.
In ambele cazuri - denunt penal sau reclamatie la protectia copilului - sunt necesare dovezi care sa ateste ce reclami.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În USA asta se consideră viol. Poți face până la 30 de ani de închisoare, cunosc caz real.
O plângere la Protecția copilului, iar ei vor face o anchetă.