| AC4S4 a întrebat:

Ce parere aveti de acest sondaj?
https://www.g4media.ro/......9-din.html

Ar reusi USR-PLUS sa urce asa mult? De la 22% la 36%?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un sondaj doar pe orașul Cluj. Se știe bine ca acolo PSD nu are niciun rezultat în alegeri. Asa ca pare plauzibil

| AC4S4 explică (pentru suntserios):

Da, stiu ca e doar pentru Cluj-Napoca.
Nu ma refeream la ce putin ia PSD. Se observa ca PSD a scazut cu vreo 7%, dar a urcat ALDE putin si sa nu uitam ca ProRomania ia voturi de la PSD. Deci tot ce tine de PSD cam ramane constant.
Ma refeream la ce putin ia PNL. Intr-un oras in care Emil Boc a castigat alegerile cu 60-70% si probabil va lua tot la fel la urmatoarele.

Bine, se poate sa fie umflate un pic cifrele. E sondaj comandat de USR.

| suntserios a răspuns (pentru AC4S4):

Zona aia a tarii mereu a fost deschisa la schimbare, probabil de aia

| aXy99 a răspuns:

M-as bucura sa fie pe toata tara asa.
Nu inteleg cum de lumea inca voteaza PSD.

| suntserios a răspuns (pentru aXy99):

Ce e greu de înțeles? Mărit pensii, mărit salarii la bugetari, făcut spectacol ieftin la televiziunile de casa, naționalism fals, favorizarea infractorilor și uite asa strânge 40%. România nu are o populație majoritara educata financiar sa inteleaga ce înseamnă deficit bugetar, lipsa investițiilor, salarii și pensii fără acoperire la buget, recesiune economica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă usr-plus e la procentul ăla, n-aș crede, dar psd a luat mereu foarte greu un scor cu 2 în fața în Ardeal