| Joker3134 a întrebat:

Dacă faci un accident cu victime cu masina, poti plati cu asigurarea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va plati firma de la care ai asigurarea RCA. Dupa asta urmatoarea ta asigurare va fi mult mai mare, vei intra la o categorie de malus.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

De unde vrei sa stiu in ce clasa de malus te va incadra si cat ai avut asigurarea inainte? Uita-te pe clasele de malus si o sa vezi cu cat poate creste.

| uptowngirl a răspuns (pentru Joker3134):

Salut. Poate te ajuta linkul de mai jos. Ce trebuie sa stii e clasa de bonus/malus care o ai acum (cu indrumarea articolului de mai jos, o gasesti pe asigurare). Numai bine.

https://www.rcapedia.ro/sistemul-bonus-malus/