| anonim_4396 a întrebat:

De Ce nu mai avem curajul de a mai face o revolutie? De Ce numai suntem uniti ca altadata? DE ce stam si rabdam si stam pasivi ca niste roboti careu au fost setati sa stea cu capul plecat"?! hmmmm...pana cand? oare Va fi atacat Iranul?, si asa va incepe un Razboi Mondial Cel De al Treilea care a fost prezis cu multi ani in urma?~~!

Răspuns Câştigător
| bestialu96 a răspuns:

Mai il stiu eu pe unu aici pe TPU. Care spune ca in Romania e democratie.
El zice democratie dom'le, ca pleaca in Spania cand vrea face glume cu politisti merge cu muzica la maxim si sparge seminte.
Dar cand o sa vrea sa realizeze ceva in viata, la primul nivel o sa dea de zidul asta corupt comunist al lui Basinescu.

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Când se făceau în România revoluții?
Ultima, a fost, după câte știu eu, la 1848!

| VadTot a răspuns (pentru MMihai):

Mda iti dau dreptate in rest am fost si suntem si vom fi un popor foarte pasiv, am dreptate?

| VadTot a răspuns:

Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prea multe slugi bine plătite şi prea mulţi oameni care se îmbogăţesc de pe urma capitalismului ăsta jegos. Bine, sunt mai mulţi oameni care o duc mai rău din cauza sistemului acesta, doar că lor nu le mai arde de revoluţie şi de mama naibii, ei se gândesc doar la binele lor şi muncesc pentru a se întreţine pe ei şi familiile lor.

| irbis a răspuns:

Stiu macar oamenii ce anume ar putea sa faca? Democratia de azi prin revolutie a devenit reala. Daca asta este rezultatul unei revolutii, atunci la ce bun inca una? Probabil ca asta este motivul (poate si lenea).
Exista insa ceva mai bun decat o revolutie si mult mai scurt care poate face o schimbare istorica probabil pentru intreaga lume (nu exagerez).

| Paulla a răspuns (pentru irbis):

Acel ceva f+iind sistemul acela susţinut de tine, a cărui ineficienţă am mai argumentat-o odată dar nu mi-ai mai răspuns?

| irbis a răspuns (pentru Paulla):

Daca vrei sa continuam acea discutie, o vom continua.

| stpu a răspuns:

Tara arde si baba se piaptana.
Cine a zis ca daca e atacat Iranul incepe razboiul mondial? Poate vor si aia sa devina colonie americana.

| VadTot a răspuns (pentru stpu):

Au mai zis unii ca vor termina un Razboi in cateva zile si ...nu a fost chiar asa.laughing))ba mai rau...

| bestialu96 a răspuns:

Un om zdravan la cap ar vedea ca in Romania democratia este doar un mit. Deci mai pe scurt nu exista.
Regimul basescu si-a infiltrat tentaculele ca sa va explic mai clar in aproape toate ramurile politice si asa infecteaza tot sistemul.
Va astept la piata universitatii!

| Exxtremus a răspuns:

Toti oamenii sunt distrusi sufleteste, nimeni nu mai poate sa faca nimic. Nu mai arechef de nimic si nici de revolutie. Toti vor liniste si pace, si nu inteleg de ce toti produc doar scandale si razboaie + in frunte ceartasadNu inteleg oamenii sincer.

| JungleHell a răspuns:

Decat sa-mi risc viata cum au facut unii in 1989 si pentru ala lenes care doar asteapta de la cel muncitor mai bine muncesc si lupt doar pentru mine si gata. Nu ca nu as avea curajul sa ies cu furca/pusca/ce am in strada dar nu mai am pentru ce sa fac revolutie. Democratie la noi=zero (0, inexistent, multimea vida cum vrei tu sa-i zici). Nici familie n-am sa-mi intemeiez daca in urmatorii zece ani situatia e la fel din cauza majoritatii parazite, decat sa-mi vad copii someri sau culegand capsuni si ingrijind batrani la Barosso, Merkel, Putin sau Obama acasa departe de mine si ce le e lor drag. Ce le ofer daca nu pot sa fac pentru mine dar pentru ei? Sa-i trimit la furat/cersit ca altii? Mai bine nu, decat vai de doi sau zece mai vine vai decat de unul. Asa as face eu dupa mintea mea asa buna sa bolnava cum va fi ea atunci.

| JungleHell a răspuns (pentru bestialu96):

Care a plecat in Spania a dat deja de zidul asta corupt pana in maduva oaselor de la noi, sau daca nu, sigur va da odata candva. Lipsa democratiei se vede in tristetea conationalilor nostri. Democratie e in Japonia unde politicianul nu face ceva important daca nu vrea poporul si gata. La noi n-a fost niciodata democratie. A fost orice dar nu democratie. Cand Basinescu si altii iau decizia de a da ceva strainilor se consulta cu noi? Nu! Nu contam pentru el decat sa-i dam voturi. Trebuie sa fiu nebun sa spun ca asta e democratie. De-ar fi democratie n-ar mai fi nimeni suparat. Cine e de parere ca la noi e democratie isi schimba el in timp parerea.

| bestialu96 a răspuns (pentru JungleHell):

Mai il stiu eu pe unu aici pe TPU. Care spune ca in Romania e democratie.
El zice democratie dom'le, ca pleaca in Spania cand vrea face glume cu politisti merge cu muzica la maxim si sparge seminte.
Dar cand o sa vrea sa realizeze ceva in viata, la primul nivel o sa dea de zidul asta corupt comunist al lui Basinescu.