| noiciadrian a întrebat:

Despre cipurile biometrice...
Daca nu voi fi de acord cu implantarea acestui cip ce se v-a intampla? Imi veti raspunde ca nu voi exista, nu pot vinde si nu pot cumpara. OARE ESTE CORECT? NU SUNT EU OARE UN OM LIBER?

Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

Nimeni nu o sa-ti implanteze in fund nimic pentru ca toate conventiile privitoare la drepturile omului interzic orice fel de manipulare fizica a persoanei. asa cum poti refuza un vaccin la fel vei putea refuza ipoteticul cip. dar repet, asa ceva nu se va intampla niciodata decat in visele umede ale paranoicilor si conspirationistilor.

4 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Probabil ai vazut ceva la tv, am vazut si eu ceva asa in fuga pe fondu unor imagini care arata cum se injectau niste persoane comenta cineva despre cipuri, probabil erau subiecte diferite si nu cred nimic din ce se spunea acolo.Repet nu a fost atenta ce spunea si nu cred ca aveau vreo legatura.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Ce cip? Nu te supara, dar visezi noaptea chestiile astea? Cine ti-a zis ca cip-urile se implanteaza?
e vorba de un cip care e in pasaport, mai usor de folosit in sistmul informatic! Tu poti sa refuzi, si te plimbi doar in Europa, sau iti faci pasaport valabil doar 6 luni, fara cip.
Gata, poti rasufla usurat, nu te-a anihilat nimeni.
P. S: era vorba de pasapoarte biometrice, nu cip biometric

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este corect ca cineva sa poata sa vada permanent unde sunt si ce fac Este un atentat la libertatea mea constitutionala si nu este corect ca in cazul in care refuz aceste,, acte" buletin sau pasaport biometric sa fiu privat de serviciile sociale sau sa mi se restranga dreptul la libera circulatie.Asa ca din punctul MEU de vedere senatul si parlamentul care ar adopta asemenea legi POT SA SI LE BAGE IN FUND DEOARECE EU AM SA SPUN NU. Gabriel