| TudorFox a întrebat:

Este adevarat ca acum iti trebuie 12 clase ca sa poti sa faci scoala de soferi?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, legislatia rutiera actuala nu contine o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!
Atata vreme cat stii sa scrii si sa citesti, esti capabil sa inveti Legislatia Rutiera si sa o aplici in practica.
Legea cu minim 10 clase, inca se discuta, dar nu a fost aprobata.

| Bondarel99 a răspuns:

Încă se discuta aceasta lege, nu cred ca se aplica momentan...

| vLooM a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 10 clase ca sa dai de permis!

| anonim_4396 a răspuns (pentru vLooM):

Hai, zău?

| vLooM a răspuns (pentru anonim_4396):

Zau!

| suntserios a răspuns (pentru vLooM):

Cine zice?

| vLooM a răspuns (pentru suntserios):

Nu am zis cu rea intentie, vad ca "sariti toti pe mine", din partea mea pot sa dea si cei care au 2 clase, nu ma intereseaza asta, doar ca ama am auzit de legea asta noua ca trebuie sa ai 10 clase ca sa poti da de permis!

| suntserios a răspuns (pentru vLooM):

Nu ai zis cu rea intentie, dar ai dat o informatie eronata care nu ajuta pe nimeni

| Diavolo18 a răspuns:

Nu iti trebuie. Varul meu a dat la scoala si are 9 clase deci bafta.