Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salu. ii adevarat ca daca nai 10 clase nu poti face scoala de soferi?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, nicaieri in legislatia rutiera nu sunt prevazute conditii de studii, important este sa stii citi si scrie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Legea stipulează u minim de ani pentru a face școala de șoferi.
Pa, pa.

| CrazyTeenager a răspuns:

Nu conteaza studiile atunci cand dai de carnet, nu acum, era vorba ca pe viitor sa se impuna aceasta conditie.

http://adevarul.ro/......index.html

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu e adevărat.
Pe curând!

| LolaLollita a răspuns:

Nu este adevarat. Daca stii sa scrii si sa citesti, poti sa nu ai nicio clasa happy

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu.
O seara buna!

| Hash001 a răspuns:

De aia soferii sunt niste batuti in cap si niste comunisti. Ar trebui sa mai treaca si ei pe la scoala macar 12 clase.

| BoBoRooBo a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa ai 8 clase ca sa poti face scoala de soferi

| Xdeko a răspuns:

Deocamdata nu se impune o limita de clase pentru a te inscrie la scoala de soferi. Exista un proiect de lege pentru asa ceva, 10 clase pentru a te inscrie la scoala de soferi. Daca vrei sa dai de permis ia si invata, uite aici o metoda simpla de a invata. http://e-drpciv.ro/141044/;)

| Lilicosa a răspuns:

Nu, legea nu mai impune anumite studii pentru a te inscrie la soala de soferi, pentru categoria B,...DAR... din ianuarie 2012, pentru. a-ti lua categoriile C-CE (autocamioane) trebuie. sa ai minim 21 ani, pentru. D (autobuze-autocare, transport persoane) minim 24 ani si marea si buna schimbare pentru. A (motociclete) - 24 ani