| alecsalecs a întrebat:

Proprun viitorului Primar al Capitalei Sa puna o taxa pentru Bucuresteni! Si anume Taxa pe copac! si nu doar prim.din Bucuresti ci in toata tara!``Ce ziceti? Adica fiecare persoana de pe 18 ani sa trebuiasca sa Planteze un Copac~!`~ Sau celor sub 18 sa fie la alegere. daca vor ori nu... ok? Problema este alta de fapt Ce facem cu mafia Taietorilor de copaci?

1 răspuns:
| ゼロの a răspuns:

Idea nu e rea, dar cine crezi tu ca o sa cumpere de la piata un copac ca sa il planteze? Adica din salariul de... care nu e mai mult de 600 lei din care 500 pe texe si impozite, iar de 100 de lei ce iti poti cumpara ca sa supravietuiesti o luna? Ca doar paine si un cips poti sa iti iei.1 paine e 3 lei ori 30 de zile=90 de lei si iti mai iei si niste oase ca sa faci o supa.