| Bica98 a întrebat:

Salut. Am o problema, mergeam cu masina de servici cu 110 km/h si limita era de 90km/h si din sens opus venea un logan de politie nu MCV, era logan nou, intrebarea mea este e posibil sa fi avut radar sa imi faca poza sa imi vina la serviciu ceva? Multumesc.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde să știm? De obicei mașinile cu radar stau pe loc. Vei vedea peste câteva zile dacă primești ceva.

| Bica98 explică (pentru darrio2007):

Cam cate zile?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu avem de unde sti, nu suntem mama Omida.
Daca a avut radar si ai fost inregistrat posibil sa primesti amenda. Cum se procedeaza ti-am raspuns la cealalta intrebare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se trimit amenzi pentru viteza prin posta in Romania, eu cel putin nu am auzit pe nimeni sa primeasca

| Bica98 explică (pentru suntserios):

Multumesc.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bica98):

Se pare ca m-am inselat. Se trimiteau inainte de 2006, dar proprietarului masinii. Ori, de cand cu punctele de penalizare, nu se mai procedeaza, pentru ca nu se poate demonstra cine a condus in acel moment. Si nu i se pot lua puncte proprietarului daca nu el a condus. Concluzia este ca daca nu ai fost oprit de Politie, ai scapat.

| Bica98 explică (pentru Bica98):

Vreo 2 -3saptamani