| hardys77 a întrebat:

Salut, am primit o amenda in valoare de 500 de lei pentru tulburarea linistii publice.La 6 dimineata am ascultat muzica destul de tare. Specific ca sunt minor am 17 ani, ce se intampla daca nu o platesc? Doar raspunsuri serioase, va rog.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu o platesti va fi trimisa organului local fiscal pentru executare silita. Daca nu au ce executa acesta poate sesiza instanta de judecata pentru transformarea amenzii in ore de munca in folosul comunitatii.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-as fi dat 1000 de lei.Dar o plateste parintii pentru ca tu inca esti mic.

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Iti vine amenda la impozit/pe numele parintilor.

| Bella116 a răspuns:

Merge la impozittongue

| Yqnwtz a răspuns:

Vine la impozit is o platesti de 10 ori ar mai fi o posibilitate sa vina si in cutia postala o instintare catre parinti tai s totusi jegosi rau politisti ca tiau dat 500 de lei amenda eu unu beau in parc la 3 dimineata fac si galacie cu inca 10 vite si n-am luat amenda niciodata si parcu e la sala palatului fix langa blocuri big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru Yqnwtz):

Nu te-a turnat nimeni pana acum.Bine ca ai spus.