| WhiteShadow238 a întrebat:

Salut(sau buna :-D) Am si eu cateva nelamuriri despre emigrarea in U.S.A, cum ar fi, am observat ca multi oameni spun ca s-au stabilit acolo repede, si ca unii si-au capatat chiar si cetatenia in termen scurt, desi...eu unul stiam ca pentru a capata cetatenia trebuie sa fi acolo timp de cel putin 3 ani, la ei in tara..se poate si mai repede? Si daca da...cum?! Si daca se spune ca trebuie sa stai acolo timp de 3 ani, cum faci asta, pentru ca eu stiu ca o viza se da pe o luna..sau si mai mult? Cat costa si cum poti obtine aceasta? ( Sper sa primesc un raspuns, google nu mi-a putut oferii un raspuns la toate intrebarile, vreau unul putin mai detaliat)
Am niste planuri de viitor si... vreau sa fiu cat mai bine informat :-P

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj privat! happy

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista multe tipuri de vize. daca pleci legal cu un contract de munca nu mai ai restrictii de stat. Cetatenia o iei dupa minim 5 ani de stat legal in SUA din cate stiu eu