| traian5012 a întrebat:

Va salut, am o intrebare pentru dumneavoastra, am lucrat o perioada de timp de un an si patru luni in grupa intaia de munca si mi s-a elibrat o adeverinta prin care se atesta acest lucru, se adauga la calculul de reducere la varsta de pensionare, mentionez ca mai am 22 de ani de grupa intaia de munca. Se pun in calcul perioada de un an si patru luni? Se pune?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se ia in considerare toate perioadele in care ai lucrat in gr.I-a de munca, inclusiv acea perioada de 1 an si 4 luni.

| traian5012 explică (pentru Ioandelasal):

Imi era frica ca era o perioada mai mica de doi ani. Multumesc pentru informatie.