| Vibrations a întrebat:

Am o întrebare pentru atei. Ce ați face daca Dumnezeu vi s-ar arăta?

17 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

M-aș interna de urgență la The Priory, clar acolo îmi e locul dacă ajung să am vedenii.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

L-as chema la o partida de poker.

Răspuns utilizator avertizat
| Kosuchin a răspuns:

Eu:"Doamne, unde ai fost in timpul omorului din Aurora CO? "
Dumnezeu :"Scuze, eram ocupat rezolvand problemele lumii a treia."
Eu:"Ah, okay."
Eu:"Hah? "

| RAY a răspuns:

Depinde care din ei ca sunt mai multi, dar daca ar aparea doar evreu as avea o intrebare cum a aparut? cum a creat totul din nimic? si multe alte intrebari find ateu neam intelege fb ca ateu desigur ca iubeste stiinta si e curios de aparitia lui

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru RAY):

Nu ştiu de ce crezi, că ateu fiind, eşti mai superior decât un ...musulman sau, fie, un creştin.
Te tot zbaţi atât...ca să ce? Crezi că dacă afli formula chimică a băşinii trase de vreo entitate superioară, eşti mai inteligent? Bineînţeles, la cât de agramat eşti, nu prea se poate asocia cuvântul inteligent cu tine.

| RAY a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Am scris eu ceva din ce ai scris tu acolo? faptul ca imi doresc prietenii ateii si recunosc asta nu inseamna ca consider pe cineva inferior fata de mine, deci nu am voie ca sa ma exprim la o intrebare sa inteleg? omule eu doar am raspuns la o intrebare, e intrebarea ta sa imi comentezi sa comenteze cel care a pus-o nu tu care ma acuzi de te toate

| Mădă0611 a răspuns:

Nu s-a aratat nici crestinilor laughing Uneori, mintea iti joaca feste, iti arata ce vrei sa vezi, asa ca cei care l-au vazut, n-au vazut de fapt nimic.
Sa zicem ca ar exista si mi se arata... l-as intreba de ce exista atata rautate? Rautate si din partea lui.

| charonmario a răspuns (pentru Mădă0611):

Mada esti departe de multe lucruri si cu atat mai mult de Dumnezeu Rautate din partea lui Tu te auzi ce vorbesti ca aberezi maxim rautatea e din partea noastra sau tu te pui mai presus de Dumnezeu wow ai o mentalitate no coment TRIST! si de unde stii tu ca nu s-a aratat uite eu infirm ceea ce spui tu si iti zic ca mi s-a aratat si ca eram un nemernic inainte un gunoi de om si EL ma schimbat si da EXISTA DUMNEZEU garantez asta nu generaliza ca nu e bine fi inteleapta!

| Mădă0611 a răspuns (pentru charonmario):

Adevaru e subiectivwinking
Si cum arata? Daca e ca in nu stiu ce picturi, sa stii ca mintea e cea care face tot.

| charonmario a răspuns (pentru Mădă0611):

Parerea ta mada da nu e asa gresesti amarnic

| Mădă0611 a răspuns (pentru charonmario):

Mie mi se pare ca tu gresesti, dar nu ma intereseaza. Uite alta dovada ca crestinii sunt agresivi. Poti sa crezi ce vrei si in cine vrei, nu ma intereseaza, dar voi, sariti imediat, desi nu ne/ma intereseaza parerea voastra. Am raspuns la o intrebare adresata ateilor happy
Pis!

| charonmario a răspuns (pentru Mădă0611):

Mai agresivi ca ateii nu suntem stai linistita

| Mădă0611 a răspuns (pentru charonmario):

Eu cred ca da. Nu confunda ateii cu satanistii, primii nu se inchina nimanui pentru ca nu cred in zei, iar ceilalti, cred in zei, in dumnezeu, dar aleg sa fie "cul" si sa fie impotriva lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As crede ca mintea imi joaca feste si atat.

| i86e2 a răspuns:

L-aș întreba de ce nu distruge virusurile și paraziții. Apoi l-aș întreba de ce ne-a făcut atât de proști. De fapt aș avea o mulțime de întrebări.

| casablanca40 a răspuns:

Probabil mi-as schimba modul de gandire. Suntem oameni si gresim in privinta anumitor aspecte. Ne cerem scuze frumos, eventual incepem sa credem in el daca vrem sa intram in rai.