| AndreiCosmin2 a întrebat:

Ati auzit si voi despre acei "crestini" car sunt DOAR cu numele si se cred "periculosi" sau mai nou."judecatori"?laughing)

10 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista crestini cu numele, exista doar crestini, dar sunt numiti asa de cei ipocriti. laughing Un crestin adevarat nu judeca, nu jigneste, nu ameninta, isi iubeste vrajmasul, zi-mi unul asa.

| Delmoniko a răspuns (pentru Mădă0611):

Buddha? Aaaa, nu. Gandhi? Aaaa, nu. Auzi, da cine a inventat crestinismul asta?

| AndreiCosmin2 explică (pentru Delmoniko):

Cand Iisus a venit...El nu a fost inventat.

| Delmoniko a răspuns (pentru AndreiCosmin2):

De unde stii ca a venit si nu a fost inventat? Din Biblie? Alta sursa credibila? Nu putem fi siguri de nimic, dragul meu. In schimb Buddha si Gandhi sunt personaje reale, atestate istoric si mult superioare moral crestinismului pre-roman.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O intrebare raspuns foarte irelevanta!

| AndreiCosmin2 explică:

Da da..sunt tare pericoiosi(am scris intentionat asa)rolling on the floor

| zurick a răspuns (pentru AndreiCosmin2):

Ați auzit de acei creștini care se cred superiori față de alţi creştini?

| AndreiCosmin2 explică (pentru zurick):

De acord cu tine, da am auzit.Mai bine sa vorbesc cu atei decat cu un crestin nebun la caprolling on the floor sau care mai nou ma ameninta cu "iadul" dai naibii.

| zurick a răspuns (pentru AndreiCosmin2):

1.Ori cât de creștin s-ar crede unul nu te poate amenința cu iadul pentru ca decizia de a te duce tu în iad nu-i aparține lui ci lui Dumnezeu.
2.N-ai prins aluzia.

| AndreiCosmin2 explică (pentru zurick):

Da...cel ce udeca va fi judecat.Si la 2..de ce n-am prins-o?