| Matei4 a întrebat:

A murit un prieten de al nostru de familie si l-am vazut in sicriu. Cum sa-mi scot imaginea din cap?

Răspuns Câştigător
| SEMIHA a răspuns:

Trebuie să nu ai timp să te gândești la imaginea respectivă. Ocupă-ți timpul maxim, fă ceva, orice. o să uiți fără să îți dai seama. Condoleanțe!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Irinel15123532 ca si pe copii din africa

| Nilsson a răspuns:

In timp vei iesi din aceasta stare si nu te vei mai gandi la ce ai vazut, dar ocazional tot iti vei mai aminti.
Nu e ceva neaparat rau, trebuie sa invatam din asta ca viata e trecatoare, toti vom ajunge asa, conteaza cum valorificam timpul.

| Irinel15123532 a răspuns:

Hristos te iubeste, citeste noul testament, galateni, efeseni, filipeni, Hristos te va ajuta sa te linistesti in sufletul tau, El iti va purta de grija, te iubeste enorm.

| unvecin a răspuns:

Trece cu timpul. Dar între timp trece și viața ta, deci fă un efort să îți direcționezi gândirea spre lucruri mai utile. Pe mort nu-l mai aduci înapoi.

| Matei4 explică:

Mulmtumesc!

| TeflonPitigoy a răspuns:

Cu un glont e sigura optiune