| marinelamarin a întrebat:

Am auzit ca pentru a scapa de vraji-farmece, trebuie sa merg la preot. din cate stiu trebuie sa platesc ceva.imi puteti explica ce se va intampla mai exact? trebuie sa duc haine si sa le las acolo 40 de zile? spuneti-mi ce se va intampla mai exact! multumesc!

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Singura modalitate de a tine farmecele/vrajitoriile deoparte este sa fii un bun crestin sa mergi la biserica cat de des poti si sa faci ce trebuie...
sa-l ai cu adevarat pe D-zeu in inima si in casa ta. sa chemi preotul sa-ti sfinteasca casa (sfestanie si sa citesca ce stie el ca trebuie) o data la 3 luni
sa te spovedesti si sa te impartasesti periodic! la 2 saptamani.
sa sfintesti casa lunea, miercurea si vinerea cu agheazma, s-o tamai, si sa ti post miercurile si vinerile si posturile de peste an
in fiecare dimineata iei anafura si bei 3 guri de agheazma
in fiecare duminica la biserica obligatoriu
rugaciuni dimineata si seara
sa citesti zilnic 1 capitol din Noul Testament
sa-i ierti din inima pe cei care iti fac vraji si te distrug (si nu numai pe ei)
----------------------------------------------
mai poti intreba si preotul!

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu exista vraji, nu exista farmece.
Nu poti scapa de ceva ce nu exista.
Exista convingeri si credinte prostesti insa.

NOname
| NOname a răspuns:

Te duci să plăteşti taxa pe prostie.

| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei sa distrugi lucrurile care au legatura cu spiritismul si sa nu mai ai nici o legatura. Deuteronom18:10-12

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Este alegerea ta draguta, dar cand ai pus intrebarea, trebuia sa te gandesti, daca vrei ca raspunsul tau sa fie argumentat biblic, sau doar dupa gandirea noastra imperfecta, pacatoasa, umana, si nepotrivita cu gandirea lui Dumnezeu (Citeste Deuteronomul 18:10-13) Daca ai Biblia este bine, daca nu poti s-o vezi pe net.In orce caz, studierea Bibliei iti va aduce foloase si ve-i vedea punctul de vedere al lui Dumnezeu, nu al demonilor.

| BMicha3l a răspuns:

La asta nu ma pricep sad nu cred in asa ceva. sorry

| emignon a răspuns:

Vrăjile și farmecele sunt făcute de către persoanele care au permis să le fie distrus Sinele,,,cardul original" din ei,și a fost înlocuit cu un substitut ne-identificabil nici de preoți uneori,nici de persoane care practică psihanaliza. Astfel,nu prea se poate determina cu certitudine când sunt în transă,în,,astral",sau în lumea noastră obișnuită. Mulți dintre cei ce practică magia neagră sau spiritismul,,dorm" în timp ce se ocupă de aceste lucruri,adică sunt într-o stare asemănătoare somnului,încât cei neinițiați pot crede că dorm.
Cum ne putem apăra? Dacă păstrăm distanța față de persoanele despre care știm că se ocupă cu astfel de mizerii,dacă nu ne legăm sufletește de lucrurile materiale și de relațiile pe care le avem,dacă nu primim lucruri și cadouri de la astfel de persoane (și chiar ar fi o idee bună să cerem la Poliție un ordin de restricție împotriva lor,ca să nu poată călca în casa noastră). E valabil și să punem din loc în loc pe pereții locuinței noastre bilețele cu inscripția,,Eu îmi păstrez Sinele nepătat". Asta e bine de pus și pe bordul mașinii,fără să poată fi văzut de alte persoane,doar de titularul acelei mașini. Astfel ne putem apăra,și mergând la un psiholog care cunoaște universul vibrațiilor și modul de acțiune al spiritelor.
E nevoie de re-conictare cu Sinele, iar dacă e cumva distrus, trebuie reconstituit, cu ajutorul unui psihoterapeut priceput. Vă doresc mult succes, să scăpați de orice influență vă stă în cale.

Răspuns utilizator avertizat
| Crestin1 a răspuns:

Trebuie sa te rogi lui Dumnezeu din toata inima, si El te va scapa.

| AdLV a răspuns:

Deci tu mergi la preot, ii lasi niste haine ca sa te scape de vraji? Frate, trezeste-te la realitate. Fara supărare!

| Lawliet14 a răspuns (pentru AdLV):

Cunosc persoane care si-au redobandit casnicia asa.