| roxeen a întrebat:

Buna TPU happy
Un prieten de al meu recent a visat pe isus. care nu il lasa sa'i atinga picioarele.
Va anunt ca prietenul meu nu'i botezat.
Cum poate sa interpreteze visul? thinking

Răspuns Câştigător
| sEEk8 a răspuns:

Daca nu e botezat atunci e ca si cum traieste pentru a ajunge in iad.
Cati ani are?
Visul poate fi interpretat decat in sensul ca el nu poate ajunge in rai fara BOTEZ, Iisus i-a dat un detaliu foarte important, botezul trebuia facut de cand avea cateva luni.
Vorbeste cu sa-si faca botezul!

| roxeen explică (pentru sEEk8):

Are 13 ani
La mai vazut pe isus si pe perete cand era el bolnav clipise ochii de 2 ori apoi disparuse abia se trezise seara thinking

| sEEk8 a răspuns (pentru roxeen):

Crede-ma ca nu pot sa-mi dau seama, dar crede-ma vorbeste cu el si spune-i sa vorbeasca cu parinti lui deoarece orice om are nevoie de botez, stiu intr-adevar un vis de multe ori nu inseamna nimic dar cand in visul ala il ai pe Iisus atunci acel vis iti spune ceva. Te rog sa vorbesti cu el ca sa ii spuna parintilor lui sa il boteze.

| Allrc24 a răspuns (pentru roxeen):

Mai mult ca sigur trebuie botezat.asta doreste sa iti spuna. daca moare Doamne fereste nebotezat nu are absolut nicio sansa la rai.deci..dati fuga gu el la un preot sa il boteze crestin-ortodox

11 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

S-a gandit el ca nu e botezat si asta a visat.

| ombladon a răspuns:

Ora ta de culcare a trecut, cred ca ti-e somn...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scrie Iisus... cum l-ai scris tu (isus) inseamna "magar" si chiar daca nu ai fi stiut asta, in respect fata de El ai fi scris macar cu litera mare.straight face

| ateuNEGATIV a răspuns:

Cum arata isus de unde stie ca era isus

| RaduMarin a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Cum l-a vazut si prima oara in icoane.
Singura explicatie logica cred ca e urmatoarea:
Saracul copil a purtat probabil niste discutii chiar in ziua sau cu cateva zile inainte de vis referitoare la faptul ca nu e botezat.
Bag mana in foc ca s-a discutat despre asta inainte ca el sa viseze.
In el s-a acumulat un mini stres care a incercat sa se elibereze prin vis sau ceva de genul.Nu sunt expert in vise, si este si o ora tarzie dar cred ca toata lumea este de acord ca visam ceea ce ne preocupa.
Daca mai multe persoane il tot bat la cap pe saracul copil vezi ca nu e bine ca nu esti botezat, nu ai cum sa ajungi la Iisus si chestii din astea e normal ca saracul copil sa viseze ca nu poate ajunge la picioarele lui Iisus.

| TheAvenger a răspuns:

Poate s-o fi uitat prea mult la fenomene stranii tipul, i have no idea what to say.waiting..cui îi pasă unde ajunge după ce moare?laughing..io am deja abonament făcut jos, la cărbuni.laughing

| mat31new a răspuns:

Nu inseamna nimic. si eu am visat pe Isus cand eram mic si am visat si pe ala cu coarne dar nu am patit nimic. pe ala cu coarne l-am visat din cauza ca imi era frica de intuneric si eram foarte speriat.

| Danielcristian a răspuns:

Sa se puna pe genunchi si sa ceara lui dumnezeu sa ai descopereasca talcuirea acestui vis.