| TootydeCool a întrebat:

va rog imi spuneti si mie niste compuneri, povestiri sau intamplari, prin care sa aratati ca Dumnezeu exista. De exemplu un vis in care s-a intamplat ceva, o intamplare, un acccident
Multumesc mool voturi la fiecare comentariu!@!
+ funda la cel mai (...BOOM...) adica mai senzational!@!
Succes si multumesc

17 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

N-am sa uit niciodata acesta intamplare.

Seara, inainte de culcare, din plictiseala iau o bere si cateva jointuri.Am beut berea si am fumat 2(sau mai multe) joitulete cu marijuana.
Totul se intuneca, dintr-o data vad un tunel, merg prin el, ajung la capat, intru in el, si acolo se afla...
Un unicorn roz cu corn albastru pe o bicleta verde jongland cu guma mov.Merg mai departe, il vad pe Moise facand sex pervers cu Iosif, ajung la un tron facut din prezervative Durex pe care sta un nene barbos care spune ca-l cheama Dumnezeu.Ma aseaza in poala lui si imi spune:
-Muta perfuzia mai la stanga!
Ma trezesc, sunt la spital, la dezintoxicare.
Vezi ca Gizas exista?

| Trinitas a răspuns:

Spune-i profei de religie ca pe tine nu te duce capul sa dai un search pe Google pentru o poveste. Si roag-o sa va invete ceva folositor, de exemplu cum sa iti iei o viata si sa nu mai injuri de parca te-a scapat ma - ta-n cap cand erai mica.
Oamenii ca tine ar trebui castrati.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Citeste biblia. E plin de vise pe-acolo.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dumnezeu nu se vede, se simte. Si cel care spune ca L-a vazut e un mare mincinos.
http://www.youtube.com/watch?v=fhZyLtjKA0E

| costis a răspuns:

In cartea "Noi minuni ale Sfantului Nicolae" gasesti intamplari petrecute in Rusia. Si in arhiva revistei As gasesti povestiri f placute.

| Artemisia a răspuns:

Biblia e cea mai mare dovada, deci, citeste de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te să îmi scrii.
Get ă laif!
http://www.myfacewhen.com/3/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is fata şi, pregăteşte-te să fi suspendată pentru limbaj vulgar şi adresarea de injurii altor utilizatori.
GET A LIFE!

| TootydeCool explică:

Frate stop!@!
Am spus sa imi dati voi nu conteaza daca sunt intamplari reale sau vise!@!

| TootydeCool explică:

Deci in primul rand era tema pentru o poveste!@!
eu scriu povesti si romane deci am nevoie de mai multe intamplari!@!

| TootydeCool explică:

Imi cer scuze pentru comportamentul meu imi dau seama ca am gresit, am avut prea multe injurii pe capul meu!@!

Si sa stiii ultimul raspuns, ca proful de relici nu are nici o treaba am mai spus in comul anterior ca imi trebuie pentru o poveste fac romane si le pubilk pe net!@!
Un user mi-a spus ca trebuie sa fiu mai explicita, dar se vede ca cu voi nu se intelege nimenti...
si apropo nu mai vreau sa ma cert dac vreti sa raspundeti bine daca nu nu

Răspuns utilizator avertizat
| TootydeCool explică:

Poi tot ce pot spune este " sa lasam certurile deoparte"!@!
Ok voi scrie aici o poveste:
Un dar sagru.
Intr-o si furtunoasa, ploua de ziceai ca va crapa pamantul, descarcarile electrice atingeau suprafaya umeda a pamantului, lasand semne adanci.Deodata se auzii o voce de fata strigand dupa ajut-o, impreuna cu familia mea am iesit repede. O fata cu parul lung, statea pe genunchi, ce plangea rugandu-ne sa o ajutam. Cum ploaia incepu si mai tare, iar descarcarile electrice erau tot mai dese, fata se sperie si asi acoperii capul cu mainile. Intr-o fractiune de secunda, flama atinse cablul unui stalp, acesta se rupse. Cand vazu ca va cadea, am inceput sa alerg repede, in picioarele goal, sprea acea fata, impingand-o cu putere. Nici nu stiam cum am alergat asa repede ajungand la timp, dar trebuia sa decid a cui viata trebuie sa treaca mai departe. Cablul incepu sa imi biciuie spatele, in timp ce flama imi strapungea cu putere corpul. Cu lacrimi in ochi ultima mea suflarea a fost " Va iubesc...", apoi cazu lata la pamant. Dupa aceste clipe de groaza, cu toate puterile mama si tata venii repede langa mine, sustinan in cuvinte ce credeau ca niciodata nu le vor folosii mai ales pentru propriul copil " Nu ne parasii!" Dar vazand ca nu mai dau nici un semn de viata, izbugnii intr-un plans amarnic. Inima imi batu tot mai rar si incet, imi era tot mai greu de respirat. Apoi ca o lance un fulger imi strabuncea iar corpul, atunci mi-am dat ultima suflare,
fisurandu-mi o lagrima fierbinte ce imi ardea obrazul. Spiritul se ridica la cer la o ceata densa in negura noptii, apoi o voce calda ce ma invaluia, imi spunea:
"Ai ajuns aici unde iti este locul". Dupa cuvintele acestea ca printr-o viziune imi aparu in fata ochilor, ce se intampla pe pamant.Corpul in care sufletul meu traia, era intins pe un pat intr-o camera alba, unde se afla familia mea, impreuna ca acea fata. Dupa ce vazu cum toata lumea sufera, lacrimile incepu sa serpuiasca ca un rau, sustinand ca vreau sa ma intorc inapoi.Deodata vocea cea calda si vesela, acum suna trista. Aceasta imi sugera sa merg pe un nor, pana cand nu il mai simt sub picioare. Asa si facu, incepu sa cad in gol, incepu sa respir, incepuse si inima sa-mi bata, incepeam sa ma renasc. Deodata facu niste ochi mari, uitandu-ma si la unul si la altul...

| TootydeCool explică:

Sper ca v-a placut...

| anabela15 a răspuns (pentru TootydeCool):

Foarte frumoasa happy

| TootydeCool explică (pentru anabela15):

Multumesc mult