| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.
Am visat ca ma duceam acasă și mi-au apărut in fata niște câini mari de care îmi era frica și ma lătrău (câinii aceia chiar stau acolo mereu când trec, dar nu sunt atât de mari ca in vis), și ma uitam in spate sa văd daca este cineva sau sa ma întorc. Și de la colțul unei case Domnul Iisus Hristos îmi făcea cu mâna (gen : la revedere ) cum ar fi sa merg mai departe. M-am uitat in fata și din câinii dispăruseră și mai rămăseseră vreo doi care nu mai făceau nimic. M-am uitat din nou in spate, nu îmi venea sa cred dar nu mai era. Apoi am ajuns acasă să-i spun mamei, și ma puneai sa ii întind niște rufe dar nu puteam sa ii spun. Are cineva idee ce semnificație are acest vis?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna. Visele sunt rodul subconstientului si nu le poti controla.

| Elide a răspuns:

Nu te mai lua după vise și vedenii diavolul se poate face in orice chip și asemănare, chiar și în Fecioara Maria și în Iisus și în înger de lumină, Satan conduce aceasta lume pentru moment până ce Dumnezeul il va oprii și Dumnezeu va conduce, când va veni Fiul Omului!

| RAY a răspuns:

Ai imaginatie bogata atat

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Elide):

Si de ce nu il opreste Dumnezeu acum pe Satan?

| Elide a răspuns (pentru FaraNume1245):

Am mai învăţat că timpul nu poate fi grăbit niciodată, chiar dacă toţi ne îndreptăm spre el cu aceeaşi viteză – şaizeci de minute pe oră. Iosif a aşteptat 13 ani pentru a se reîntâlni cu fraţii care l-au vândut ca sclav. Patriarhul Avraam a aşteptat 25 de ani ca să i se nască fiul promis de Dumnezeu, care urma să fie strămoşul poporului Israel. Moise a aşteptat 40 de ani pentru a ajunge în ţara făgăduită. Iisus a aşteptat 30 de ani până să Îşi înceapă lucrarea misionară. Dumnezeu nici nu ajunge devreme, nici nu întârzie. Iar dacă ne lasă să aşteptăm, asta înseamnă că El încă lucrează, pentru că „orice lucru El îl face frumos la vremea lui". (Eclesiastul 3:11)

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Elide):

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare.

| danay72 a răspuns:

Visele nu înseamnă nimic. Conform Bibliei ele apar din mulțimea gândurilor. Eclesiastul 5:7.

| RAY a răspuns (pentru FaraNume1245):

Daca nici ea nu stie cum sa isi raspunda