| anonim_4396 a întrebat:

Cand Danemarca legalizeaza casatoria intre parteneri de acelasi sex :
http://imgur.com/yyAze

With chinese brush :D .

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Azi-maine se va legaliza si casatoria intre oameni si animale. Deja sunt multi care iubesc cainii si pisicile mai mult decat pe oameni.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Mereu ai avut ceva cu. legalizarea căsătoriilor între partenerii de acelaşi sex.

Chinese brush... Reclamă la "Plafar".

| Kosuchin a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Oh, nu chiar.Ar putea sa ma intereseze catusi de putin legalizarea lor, doi oameni pot trai impreuna si fara o bucata de hartie.Sincer, o vad mai mult ca pe un moft al comunitatii gay, dar asta e doar parerea mea. Plus, m-am gandit ca putin amuzament n-ar strica pentru categoria asta, oricum trolling-ul nu mai e la moda tongue.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns (pentru Kosuchin):

Hm, am spus asta, deoarece mi-am adus aminte de o întrebare precedentă pusă de tine. big grin Nu a fost ca şi cum îţi "reproşam" ceva.
Egalitate în drepturi, de aceea pun aşa mare preţ pe legalizarea căsătoriei între persoanele de acelaşi sex. Da' ştii asta, deja.

| Kosuchin a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Da, tin minte intrebarea.Insa ma interesa mai mult de copiii care ar putea gasi un camin intr-un cuplu same-sex, asta putandu-se realiza doar daca cei doi sunt casatoriti sau intr-o forma de parteneriat civil.Intr-adevar cu totii trebuie sa avem aceleasi drepturi, dar daca mai si vor cu preot+slujba la biserica, pai de-aici nu reiese decat ca este un moft, lol.In fine, am citit pe undeva ca se poate o adoptie fara a fi casatoriti.