| AvalohAlyn a întrebat:

Cand vine Apocalipsa? Cat de aproape e?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sa nu te miri după dacă raspunsurile de aici iti vor provoca anxietatea. Apocalipsa, până una alta, este in mintea noastră, nu e in prezent nicăieri. De ce sa mi fac griji unde nu sunt? Ma poate doborî orice până vine apocalipsa.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Isus si Pavel au vestit Apocalipsa pentru secolul I d.Hr. Deci cred ca ai ratat-o.

| minrest a răspuns:

Nu stiu ce apocalipsa astepti. Cartea Apocalipsa nu descrie sfarsitul lumii. Crede sau nu crede in Dumnezeu, oricine e capabil sa faca critica interna si externa a unui text intelege ca autorul descrie cum vede el ca se petrec lucrurile in lume, care este sensul lor spiritual.

| Steregoi a răspuns:

Nu scrie când va veni. Evenimentele se îndreaptă spre Armaghedonul biblic. Apocalipsa 16, 19. Pământul e teascul mâniei lui Dumnezeu. Când se va umple cu struguri va fi pusă in funcție presa de către Dumnezeu. Strugurii sunt oamenii. Suprapopularea sau umplerea planetei e inevitabila. Lume necredincioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi deja o sa fim morti, ce mai conteaza?

| AlexDarius3 a răspuns:

Maine, pardon, poimaine, asta... raspoimaine. Nu! Ieri...[Brain.exe has stopped working].

| PreaDistinsul a răspuns:

Poate 1000, 2000 de ani la cum se misca lucrurile. Trebuie sa se mai implineasca multe alte lucruri inainte daca e sa ne luam dupa Biblie.