| Exal a întrebat:

Care e scopul fiintelor "neinsemnate" precum furnicile? Nu ma intelegeti gresit, ador furnicile si ma surprinde socializarea dintre ele si modul lor de organizare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate animalele au scopul lor. Lanțul trofic.
Unde sunt prea multe, dezechilibrează considerabil lanțul trofic. Unde nu sunt, la fel.
Ar fi uimitor sa vezi cât de multe lucruri poate face o furnica laughing

Nu cred ca au un scop anume... nici noi nu ne înțelegem scopul, cu toate astea, învățam treptat sa trăim clipa happy

| Romanul86 a răspuns:

Pe furnici le mănâncă păsările, bursucul, ursul, etc. Ele mănâncă anumite insecte, copaci putrezi, fructe.

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Aia inseamna evolutie -Lanțul trofic