| ecaa a întrebat:

Cati dintre voi va rugati cand aveti o problema si va este ascultata rugaciunea?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Întotdeauna Dumnezeu ascultă rugăciunile noastre şi niciodată nu rămâne dator nimănui cu nimic!

| ecaa explică (pentru milan9):

Da foarte adevarat

| TrentonChase a răspuns (pentru milan9):

Nu prea cred...

19 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Te rogi cand ai probleme?
Roagate cand iti merge totul bine ca sa nu ai probleme pe viitor.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Toate rugaciunile miau fost ascultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma rog aproape de fiecare data si uneori s-au indeplinit rugaciunile.

| Silviuloan a răspuns:

Daca te rogi vei vedea ca intr-un animit fel rugaciunea iti va fi indeplinita.Roagate la ingerul tau pazitor in orice situatie.Eu m-am rugat sa ma ajute intro problema si m-a ajutat pe moment. Deci de aici rezulta ca acesta poate sa ne ajute, dar noi nu ne folosim de el.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Silviuloan):

Anumit*, roaga-te*, intr-o* + greseli grave de logica.

| Silviuloan a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ma grabeam cand scriam.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Silviuloan):

Da, dar argumentul tau nu este nici suficient nici necesar... Logica de clasa a 9-a.

| Silviuloan a răspuns (pentru Thunderstruck):

Macar am dat un raspuns decat sa fac observatii...

| Thunderstruck a răspuns (pentru Silviuloan):

Pai raspund si eu : nu mi s-a indeplinit nici o dorinta cand m-am rugat.

| Silviuloan a răspuns (pentru Thunderstruck):

Depinde si cum te rogi...

| Thunderstruck a răspuns (pentru Silviuloan):

Iti zic sincer ca (,) cand ma rugam, aveam o credinta pura, oarba, credeam cu tot sufletul...

| sodobar a răspuns:

Cand am probleme, ma rog, cand nu am cam uit, asa suntem toti la bine uitam de Dumnezeu iar cand ne este rau numai in rugaciuni stam, aproape toate rugaciunile au fost asculate

| Loora a răspuns:

Nu sunt o persoana atat de crestina incat sa ma duc in fiecare duminica la biserica sau sa tin post de fiecare data,dar o rugaciune este binevenita atunci cand ai nevoie de sprijin. Eu cred ca tine. Cel putin la mine mergewinking! Numai trebuie sa crezi cu adevarat ce zici, nu te rogi, zicand rugaciunea ca peo poezie. Asa mai bine nu o zici. Tin sa cred ca, rugandu-te cu adevarat, in timpul in care te rogi, sa zic 5-10 minute, nu te rogi degeabawinking!

| Loora a răspuns:

Eu ma rog si nu imi este rusine sa o spun. Dar nu ma rog numai cand dau de greu,ma rog zi de zi. Daca crezi in ceea ce spui atunci cand te rogi, daca esti numai tu cu Dumnezeu in timpul rugaciunii, te gandesti intens la ce zici, crezi in el, Dumnezeu te asculta si te ajuta oricand ai nevoiewinking!

| bianca12maria a răspuns:

Eu ma rog aproape de 2 ori pe zi si cand cer (foarte rar)se indeplineste.

| miriam18 a răspuns:

Eu ma rog de fiecare data cand am un necaz mare si Dumnezeu ma scapa de el

| RobySz98 a răspuns:

Dumnezeu este bun si asculta rugaciunile, dar trebuie sa si crezi si sa nu te superi daca nu-ti da mereu ce vrei sau daca patesti ceva, mai vin si incercari din partea lui Dumnezeu big grin