| HowdidIgethere a întrebat:

Ce credeti, filmuletul despre viata chirurgului Luca este realitate sau fictiune religioasa? S-au intamplat astea in realitate sau sunt mistificari?

https://www.youtube.com/watch?v=3pCCb7CNxao

Răspuns Câştigător
| Ben00 a răspuns:

Un om dedicat slujirii aproapelui. pentru multi "loviti de talhari" erau in acel timp, si dupa se vede a fost si el, fiind de trei ori condamnat pe nedrept, a doua oara chiar pentru o crima cu care nu avea legatura.

un chirurg eminent, aruncat la cercul polar pentru faptul ca era episcop.

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E o persoana care nu are nici o legatura cu Luca din Biblie.

| HowdidIgethere explică (pentru danay72):

Cu Apostolul Luca mai putin, poate doar aceea ca a dus mesajul mai departe intr-o tara macinata de anticrestinism. Se pare ca nu te-ai uitat.

| danay72 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Ai dreptate, daca am vazut ca nu a vorbit despre Luca, care a scris cartea ce ii poarta numele in Biblie, nu m-am uitat.

| sublime89 a răspuns:

Daca i se spune "sfant", atunci e mistificare, pentru ca nu exista sfinti.

| HowdidIgethere explică (pentru sublime89):

E doar parerea ta. Din fericire

| Holiday a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Sund 2 miliarde de crestini si aproape 6 miliarde de alte religii sau atei, deci nu e doar a lui.

| HowdidIgethere explică (pentru Holiday):

6 miliarde cu tot cu tine?
Gogule, ideea era ca decretand sublimul ca e mistificare, cei doua milarde sunt in eroare prin decretul lui. Tocmai asta am vrut sa-i semnalizez sublimului, ca suntem 2 miliarde care nu-i respectam decretu'. Consideratiune.

| sublime89 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Nu cred ca e doar parerea mea, din nefericire pentru crestini.