| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai exact lepadarea de sine? Cum se poate infaptui acest lucru?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Al urma pe Isus prin modul de viata. Adică, Isus a vorbit cu alți despre Dumnezeu, a ascultat în toate de El și a aplicat Biblia. De asemenea, a avut o personalitate în armonie cu rodul spiritului sfânt. Petru a zis sa călcăm cat mai exact pe urmele lui Isus. 1Petru2:21

| xerxes1 a răspuns:

La stadiul de indoctrinare pe care l-ai ajuns, numai o minune te mai poate salva.

| sprezero a răspuns:

Adică să îți lepezi fumurile și părerile și eul ca să faci loc lui Dumnezeu în inima ta.
Nu mai întrebați pe internet aceste lucruri, căutați un duhovnic bun.